ליד העיר צפת, ובסמוך להר מירון המפורסם, נמצא מושב קסום וציורי. מושב מירון הינו ללא ספק אחד המושבים הכפריים היפים ביותר באזור הגליל העליון. במושב מירון מתגוררת קהילה דתית וציונית של כ- 757 תושבים. היישוב הוקם לאחר מלחמת העצמאות על ידי חיילים דתיים משוחררים ועולים חדשים מרומניה. המושב קרוי על שמו של יישוב יהודי קדום בשם מירון אשר שכן באזור זה. כמו כן, הוא ידוע גם (כמובן) בשל הר מירון הנמצא לצידו.

פסגת המירון מהווה מוקד משיכה עבור תיירים ואזרחים המבקשים לבקר בקברו של רבי שמעון בר יוחאי (רשב"י), תלמידו של רבי עקיבא ומורהו של רבי יהודה הנשיא. כתיבת ספר הזוהר מיוחסת אף היא לרשב"י. מדי שנה, בל"ג בעומר, מתקיימת בהר הילולה מפורסמת המהווה מוקד עלייה לרגל עבור מאות אלפי אזרחים מכל הארץ.

מושב מירון מוקף בנוף גלילי מרשים אשר מעניק לתושבים תחושה אמיתית של ארץ ישראל הישנה והטובה. לצד המושב פרוסים שדות חקלאיים, שטחי מרעה, יערות מרשימים, מאגרי מים ונחלים שוצפים. ניתן לומר כי מדובר בארץ התנ"ך ופלגי המים במלוא הדרה. תושבי מושב מירון נהנים מדי יום מנוף מרשים הממלא את הגוף והנפש. ואכן, אזור המירון נחשב לאזור פופולארי במיוחד מבחינת התיירות בצפון. המושב סמוך לצפות (5 ק"מ) והעיר מהווה עבור תושביו מרכז מסחרי, חינוכי ותרבותי.

גיל הרך: ביישוב שני גנונים וגן חובה.

צור קשר עם מירון

טלפון מזכירות: 04-6989361