מושב דוב"ב הינו מושב בגליל העליון הנמצא בסמוך לגבול הצפון וק"מ ספורים בלבד מהמירון. במושב מתגוררים מעל 540 תושבים. שמו של המושב מנציח את דוד בלוך-בלומפילד, ראש עיריית תל אביב ואחד ממנהיגי תנועת העבודה בארץ ישראל. עולים מפרס ומרוקו הקימו את המושב בתחילת שנות ה-60 של המאה הקודמת. השנה (2013), המושב עומד לחגוג יובל להקמתו.

האוכלוסייה במושב דוב"ב מורכבת בעיקר מתושבים חילוניים אשר מקיימים אורח חיים פתוח וליברלי. חשוב לציין כי קיימת גם קהילה דתית במושב והתושבים המקומיים חיים זה עם זה בשלווה והרמוניה. כאמור, המושב נמצא בלב נופים עוצרי נשימה המשלבים שדות חקלאיים, חורשים טבעיים, מאגרי מים, נחלים, מצוקים ושטחי מרעה. אין ספק כי האווירה הפסטוראלית והכפרית שורה על המקום בכל ימות השנה. ואכן, המושב הפך בשנים האחרונות לאטרקציה תיירותיות ראשונה במעלה, וזאת לא בכדי.

חינוך בדובב

כיום, ילדי דוב"ב מתחילים את דרכם החינוכית במוסדות הלימוד לגיל הרך הפועלים במושב. מדובר בפעוטונים ומעונים בהם הילדים זוכים לקבל יחס חם ואוהב מגננות בעלות ניסיון עשיר. כבר בשלב זה, הילדים רוכשים כלים אשר יסייעו להם בהמשך דרכם כגון הכנה לכיתה א' וכדומה. לאחר מכן, הילדים יכולים לבחור בין בית הספר בקיבוץ סאסא לבית הספר ביישוב הקהילתי בר יוחאי. יש גם תלמידים המשתלבים במוסדות החינוך בכרמיאל ובצפת. חשוב לציין כי הקהילה הדתית בדוב"ב נהנית אף היא ממוסדות חינוך איכותיים ומובילים בתחומם (הממוקמים בכרמיאל, צפת ויישובי הגליל). החינוך העל יסודי מבחינתם של ילדי מושב דוב"ב נמשך בתיכון "אנה פרנק" בסאסא (חילונים) או במוסדות החינוך הדתיים הפועלים באזור (ישנם תיכונים, ישיבות ואולפנות בשפע).

תעסוקה בדובב

תושבי מושב דוב"ב מוצאים את פרנסתם בשלושה אפיקים מרכזיים – תיירות, חקלאות ומקצועות חופשיים.
לא זו אף זו, מושב דוב"ב הוגדר בשנת 2009 כ"כפר תיירותי". כפועל יוצא מכך, המדינה משקיעה רבות בפיתוח התיירות במושב וסביבתו. משרד התיירות מסייע למושב מבחינה תקציבית ומושקעים משאבים רבים בתשתית התיירותית במקום. רבים מתושבי המושב משתלבים כיום בענף התיירות ועוסקים באירוח, מסעדנות, אטרקציות, שירות למבקר וכדומה. כמו כן, המדינה החליטה, במסגרת הגדרת דוב"ב ככפר תיירותי, לבנות במרכז היישוב אמפיתיאטרון ומצפור. במקביל, המושב עבר מתיחת פנים משמעותית בכל הנוגע להרחבת מדרכות, שיפוץ רחובות, הצבת מעקים וגדרות, טיפוח הנוי וכדומה.

 צור קשר עם דובב

טלפון מזכירות: 04-6989064, 04-6987492