הישוב בר יוחאי הינו ישוב קהילתי דתי לאומי השוכן בלב מרום הגליל. הישוב נקרא על שם התנא רבי שמעון בר יוחאי, שקברו נמצא במירון הסמוכה.

בישוב מתגוררים מעל 1160 תושבים אשר מיישבים את הגליל כבר 40 שנה (הישוב יליד 1977). בר יוחאי גובל ביער בירייה הציורי ומציע נוף עוצר נשימה של שדות ירוקים, גבעות, פסגות הרים, כרמים ומטעי זיתים. כן, זוהי ארץ בראשית במלוא הדרה. היישוב הוקם בשנות ה-70 על ידי משפחות מהמגזר הדתי לאומי וכיום מתגוררים בו כ-1,000 תושבים.
בבר יוחאי שירותים רבים לרווחת התושבים לרבות מזכירות פעילה, ועדות יישוביות, שירותי בריאות, מרכז ספורט וקאנטרי קלאב, מתנ"ס אזורי, צרכנייה, ספרייה ציבורית, גני משחקים לילדים, מגרשי ספורט, מקוואות, בתי כנסת ועוד. בר יוחאי הוא יישוב שמגדיר את עצמו כבית צעיר למשפחות וילדים. הקהילה מדגישה את ערכי החינוך ושמה על ראש סדר עדיפויותיה פעילות תרבותית ותורנית. פעילות זו מתקיימת בבר יוחאי על בסיס קבוע והיישוב עוטף את תושביו ומבקריו באהבה.

כישוב צעיר עם משפחות וילדים רבים, אנו שמים דגש רב על החינוך. אנו בבר יוחאי גאים בנוער שלנו, בפעילות התורנית והתרבותית המתקיימת על בסיס קבוע, בחום ובאהבה אשר עוטפים כל מבקר אצלנו וחושבים שאין מקום כזה בכל הארץ.​

הישוב בר יוחאי נקרא על שם התנא שמעון בר יוחאי, שקברו נמצא על פי המסורת במירון הסמוכה.

נוסד ע”י איגוד המושבים של הפועל המזרחי במטרה לאכלס ביישוב משפחות בעלי מקצועות בתחומי החינוך והשרותים המונציפליים שיעבדו בתחומי המועצה האזורית אולם עם השנים עזבו רוב המייסדים את היישוב. הישוב מתפתח כל הזמן, מורכב ממשפחות מהזרם הדתי-ציוני-לאומי.

חינוך בבר יוחאי

בבר יוחאי מערכת חינוך יישובית לגיל הרך ובה שני פעוטונים לגילאי 3 חודשים עד 3 שנים וגנים עד גן חובה. ילדי בית הספר היסודי לומדים בבית הספר הממלכתי דתי "מירון חמד" ביישוב מירון.

צור קשר עם בר יוחאי

טלפון מזכירות: 04-6980255, 04-6980255

דוא"ל: mazal.mazkirut@gmail.com

אתר הישוב: www.bar-yochai.com

פייסבוק הישוב: בר יוחאי - ישוב קהילתי דתי לאומי במרום הגליל