אמירים הוקמה בשנת 1958 על ידי קבוצה של אנשים חדורי אידיאולוגיה שביקשו להקים מקום עם ערכים מיוחדים : אורח חיים צמחוני-טבעוני, שמירת ערכי הטבע והנוף ואיכות חיים בריאה. המושב שוכן כ-15 ק"מ צפונית מערבית לכנרת. תושבי אמירים נהנים בכל ימות השנה מתנאים אקלימיים וסביבתיים מעולים ו"מפנקים". המושב נמצא ליד צפת, משקיף לנופי הכנרת, הגליל ורמת הגולן. בישוב מתגוררים מעל 930 תושבים.

גם אם היו קשיים רבים בתחילת הדרך, עם השנים , הפכה אמירים לקהילה, שרבים רוצים לחיות בה ועוד רבים יותר מבקשים להתארח וללמוד ממנה. אמירים היום הוא יהלום גלילי המאופיין בכמה תחומים מרכזיים :

אורח חיים צמחוני - טבעוני עם דגש על בריאות

באמירים קודם כל נושמים אויר נקי ! אין מרססים אצלנו את האדמה ולכן כל הגידולים באמירים הם אורגניים.

אמירים חופשיה מריח של מנגלים, כיאה ליישוב החי בהתאם לערכי הצמחונות והטבעונות.

התיירות

צימרים באמירים

אמירים הייתה חלוצה בישראל בהקמת צימרים. בהתחלה קראנו להם ביתנים והאירוח נקרא קייט.

היום יש באמירים כ- 170 צימרים בכל המגוון האפשרי. מצימרים של פעם ועד לסוויטות מושקעות בהידור ובאבזור ברמה הגבוהה ביותר. צימרים למשפחות, צימרים לזוגות, בקתות עץ, בתי אבן ועוד.

טיפולי בריאות

באמירים של היום, יוכלו אורחי הצימרים להתפנק באחד ממתחמי הספא הקיימים באמירים, כמו וגם מטפלים ומטפלות מהשורה ראשונה. בין מגוון הטיפולים מהם יוכלו אורחי הצימרים באמירים להנות, ישנם כאלה כאלה הבאים לשפר בבריאות וגם מגוון טיפולי ספא מפנקים בכל סגנונות העיסוי הקיימים.

אטרקציות

כבר אמרנו שאמירים ממוקמת על המפה בנקודה מאוד מרכזית בגליל ?

שמורות הטבע, טיולים רגליים, טיולי ג'יפים, יקבים רבים, שמן זית אורגני, מסעדות ובתי קפה (גם באמירים וגם בסביבה).

בקיץ יש לנו בריכת שחייה חצי אולימפית הפתוחה לקהל הנופשים.

כמו כן, במהלך חודשי הקיץ, קונצרטים בטבע, במצפה כנרת, אמפי תאטרון טבעי המשקיף לנופים המרהיבים של הכנרת ורמת הגולן. הקונצרטים מתקיימים בכל יום שישי (בקיץ ובחגים), והכניסה לאורחי הצימרים היא ללא תשלום.

חינוך באמירים

ילדי אמירים זוכים ללא ספק לחינוך מצוין ואיכותי. לא מדובר רק במערכת החינוך הנהדרת המופעלת על ידי המועצה האזורית מרום הגליל. ילדי אמירים עושים את צעדיהם הראשונים במערכת החינוך בפעוטונים ובגן הפועלים במושב. בית הספר בפרוד ("נוף הגליל") הינו בית הספר אליו נרשמים ילדי אמירים. לאחר מכן, הילדים עוברים ללמוד בתיכון במשגב.

תעסוקה באמירים

התעסוקה במושב אמירים מתבססת על מספר ענפים עיקריים - יזמות פרטית, חקלאות, מקצועות חופשיים ותיירות. מבחינת היזמות הפרטית, רבים מתושבי האזור משתלבים בעולם הצמחוני ופועלים בתחום במגוון ענפים (רפואה משלימה, קולינאריה אורגנית, סדנאות תזונה ועוד). היות והמושב דוגל בצמחונות וטבעונות, מדובר באחד היישובים המובילים בישראל בתחום החקלאות האורגנית. ואכן, השטחים החקלאיים ביישוב מבוססים על חקלאות אורגנית תוך כדי שימוש בכלים והאמצעים המתקדמים בעולם. 

צור קשר עם אמירים

טלפון מזכירות: 04-6980772 

דוא"ל: amirim@amirim.co.il

האתר הרשמי של הישוב: www.amirim-home.co.il/

פייסבוק הישוב: www.facebook.com/Amirimhome/