מועצה אזורית מרום הגליל - עמוד הבית

דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר
רמה 1 - העמוד עומד בקריטריונים לרמה 1 לפי הנחיות הנגישות של W3C-WAI

עבודה קהילתית

עבודה קהילתית:

קידום, חיזוק ופיתוח אוכלוסיות השונות,העצמת הקהילה המקומית הגברת מעורבות התושבים למען יצירת חברה אכפתית,אטרקטיבית,יצרנית ותורמת. הגישה הקהילתית שמה דגש על פיתוח שירותים בהתאם לצרכי הקהילות השונות במרום הגליל תוך שאיפה לשיתוף מרבי של התושבים בתכנון וביצוע התוכניות.

תחומי פעולה:

פיתוח וקידום הצמיחה הדמוגרפית בישובי המועצה – הרחבות יישוביות.

מהות השירות:

המועצה האזורית רואה חשיבות רבה בפיתוח נכון ומתוכנן של הישובים על מנת לקדמם באזור מבחינה אנושית , כלכלית וחברתית. קליטה של מתיישבים חדשים , חיבורם לקהילה ותיקה בעלת אורחות חיים משותפים ובניית קהילה חדשה מורחבת הינה משימה חברתית קהילתית בעלת חשיבות רבה. תהליך זה מעורר שאלות ולעיתים חילוקי דעות בתוך הקהילה הותיקה ובין התושבים החדשים לותיקים. על הנהגת הישוב וחבריו מוטלת המשימה להוביל את התהליך כך שתבנה קהילה אחת השומרת על ייחודה תוך כיבוד הדדי ומיצוי הפוטנציאל של כל מרכיביה.

המחלקה לשירותים חברתיים מובילה תהליכי בינוי קהילתי בתחום הצמיחה הדמוגרפית , באמצעות שולחן ההרחבות הכלל מועצתי. השולחן עוסק בתכנון וקבלת החלטות בנוגע להרחבות וביצוען בשיתוף עם התושבים.

אוכלוסיית יעד: כלל ישובי המועצה המצויים בהרחבה וקליטת תושבים חדשים.

למי פונים: לעינב חורי תשובה , עו"ס קהילתית 04-6919849

 

צח"י- צוות חירום חוסן ישובי:

מהות השירות:

צח"י מושתת על מתנדבים ופעילים מתוך הקהילה, הוא מיועד לסייע בעיקר בתגובה ראשונית לאירוע ובטיפול בהשלכותיו. ההיערכות לטיפול בקהילה במצבי משבר, נעשית בעיקר ביוזמת הרשות המקומית ובהכוונתה. צוות החירום היישובי מהווה בפועל זרוע ביצועית של הרשות המקומית ופועל בשיתוף פעולה מלא עם גורמי היישוב. הצוות אינו מיועד להחליף גורמים מוסמכים ומקצועיים אלא רק לסייע לקהילה ולטפל במצב כמיטב יכולתו עד להגעתם ובהיעדרם של גורמים מקצועיים.

במועצה קיימים 12 צוותים פעילים אשר עברו הכשרה בה קיבלו את הכלים הראשוניים בהתמודדות בשעת משבר ביישוב.

אוכלוסיית יעד: תושבי מרום הגליל.

למי פונים: עינב חורי תשובה עו"ס קהילתית. טלפון- 04-6919849.

 

התנדבות:

מהות השירות:

קידום תהליכים חברתיים קהילתיים היוצרים לכידות חברתית במרום הגליל, תוך חיזוק והעצמת אוכלוסיית האזור ויצירת שותפויות עם התושבים במעגל הקבלה והנתינה למען מרקם אנושי טוב יותר.

פרויקטים קיימים: מלבי"ש , פרויקט אישה לאישה.

אוכלוסיית יעד: תושבי מרום הגליל המעוניינים לתרום מזמנם ומרצונם לטובת האזור ותושבים הזקוקים למענה התנדבותי.

למי לפנות: עו"ס אשכנזי שרה. טלפון 04-6919839.

.

צרכים מיוחדים:

מהות השירות:

מתן מענים פרטניים ופיתוח תוכניות למען הסרת מכשולים ומחסומים סביבתיים , חברתיים ותקשורתיים ולהביא לשילובם האמיתי של תושבים בעלי צרכים מיוחדים בחיים הנורמטיביים בחברה.

בתחום השיקום השירות כולל: עובד סוציאלי לחוק החוסים, סיוע בדמי ליווי לעיוור ודמי תקשורת, שיקום והפניית נכים במסגרות בקהילה, סיוע בהיסעים למסגרות.

בתחום הפיגור השירות כולל: עובדת סוציאלית לחוק הפיגור , השגחה על האדם בעל הפיגור השכלי, נופשונים, מועדונית אחה"צ, שילוב בתעסוקה מוגנת.

בתחום הקהילה הנגישה: נגישות למען שיווין הזדמנויות לאנשים עם נכויות בקהילה.

אוכלוסיית יעד: תושבי מרום הגליל בעלי צרכים מיוחדים מתחום הפיגור ,אוטיזם, נכויות(פיזיות ונפשיות) ובני משפחותיהם.

למי פונים: עו"ס לחוק הפיגור אייש הדס טלפון – 04-6919839

דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
עבור לתוכן העמוד