מועצה אזורית מרום הגליל - עמוד הבית

דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר
רמה 1 - העמוד עומד בקריטריונים לרמה 1 לפי הנחיות הנגישות של W3C-WAI

שר התחבורה, ישראל כץ במרום הגליל

18/12/2011

בביקור שנערך השבוע במרום הגליל בהשתתפות שר התחבורה, מנכ"ל משרד התחבורה, מנכ"ל מע"צ וצוות המשרד ופורום ראשי הרשויות בצפון נמסר עדכון לכלל הרשויות באשר לגבולות האחריות על כבישי ישראל. במהלך הפורום הוצגו בפני ראשי הרשויות והערים עיקרי העבודה ומטרותיה בהם העברת מפות לרשויות על מנת לקבוע חלוקה ברורה של אחריות על הכבישים, הקמת צוות מעקב אשר יכלול נציגים מהמועצות ומשרד התחבורה שיעדכן ויעקוב אחר הכבישים העתידים לעבור לתחום אחריות מע"צ. "מדובר בוועדה שתייצר תעדוף ותטפל ברמה המיידית בכבישים השונים בכפוף לסדרי העדיפויות שיקבעו מ"הרע" לטוב", דברי השר.

במרום הגליל ישנם כבישים רבים שעד כה לא נמצא בעבורם פיתרון ובעקבות ההחלטה הם יטופלו, בינהם כביש הגישה ליישוב חזון ,כביש הגישה ליישוב כפר חנניה, הכביש המחבר בין דלתון לגוש חלב, הכביש המוביל ליישוב עמוקה ועוד.

עוד הוסיף השר במהלך הפגישה ואמר כי גם ההשתתפות עם הרשויות המקומיות בפרויקט "כבישים ללא אבא" בוטל. "מדובר בפרויקט חשוב העובר לאחריות מע"צ אשר תבדוק כל כביש לגופו עם מערכת פנימית של קריטריונים ותייצר תעדוף עפ"י תוכנית רב שנתית שתטפל בכבישים באופן מיידי. עוד הנחה השר את מע"צ כי יש לקיים התייעצויות עם ראשי המועצות ולשמוע את דעתם באשר לכבישים שבשטח שיפוטם".

ראשי הרשויות שבמהלך הפורום קיבלו לידיהם את המפות על מנת לתחם את הגבולות, הביעו את שביעות רצונם מהמהפך אותו מוביל השר וציינו כי מדובר במהפכה של ממש.

ראש המועצה המארחת עמית סופר אמר כי חיבור הגליל למרכז והנגשת התחבורה אותה מוביל השר כץ מחוללים שינוי דרמתי בדמוגרפיה של הגליל, שינוי שכולנו מרגישים בו בהרחבות הישובים שלנו במשפחות שמגיעות ממרכז הארץ ומחליטות על מעבר לצפון מבלי להזדקק לשינוי במקום הפרנסה.

בסיכום הדברים הודה ראש המועצה לשר בשם כל ראשי הרשויות על פועלו וציין את תחושת השותפות בעבודה של ראשי הרשויות עם השר וצוות משרדו, תחושה של שותפות בחשיבה, בפיתוח ובהובלה. "אין ספק כי ביקור זה מהווה נדבך נוסף ומשמעותי לקידום הגליל".

בסיום הפורום המשיכו השר וראש המועצה לכנס פעילים שנערך ביקב דלתון בהשתתפות רבים מתושבי מרום הגליל והסביבה.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
עבור לתוכן העמוד