מועצה אזורית מרום הגליל - עמוד הבית

דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר
רמה 1 - העמוד עומד בקריטריונים לרמה 1 לפי הנחיות הנגישות של W3C-WAI

ביקור שרת החקלאות במרום הגליל

9/03/2011

כחלק מביקור שערכה שרת החקלאות במחוז גליל גולן, בחרה השרה אורית נוקד יחד עם מנכ"ל המשרד מר יוסי ישי,מר עמיר אנטלר מנהל המחוז וכל צוות המשרד לבקר במרום הגליל. בתחילתו של הביקור נפגשה השרה במחוז עם ראשי המועצות, בפגישה הוצגה הרפורמה בלולים. עמית סופר ראש המועצה הדגיש בפני הפורום כי הרפורמה במתווה בו היא קיימת לא תוכל לצאת לפועל, הדבר נוגע לעלויות המימון ולשותפויות. עוד הוסיף עמית את החשיבות הרבה לשיח עם השטח ואת הצורך בשינוי המתווה.

את הביקור המשיכה השרה ביישוב כפר שמאי ושמעה מראש המועצה על הצורך להכניס את הישוב כפר שמאי לפרויקט שיקום תשתיות ותיקות "המועצה כבר החלה בתכנון הכניסה ומרכז הישוב ,לאור ההרחבה המתקדמת בכפר שמאי עולה הצורך להשקיע בחזות היישוב". השרה וצוות משרדה המשיכו ליישוב חזון שם דנו בנושא פיתוח תשתיות תיירותיות, השרה אישרה את היישובים שפר ודלתון ובנוסף הוגשה בקשה לכלול במסגרת פיתוח תשתיות תיירות גם את היישוב חזון, השרה הודיעה כי הנושא יבחן באופן חיובי. דרישה נוספת שהוצגה בנושא דרכים חקלאיות, מנכ"ל המשרד והגב' שמחה יודביץ יטפלו בנושא התקציב. הסיור הסתיים בקיבוץ פרוד שם נערך סיור בכפר התיירות הנאמד בהשקעה של 2 מיליון ₪ ושותף לו גם משרד החקלאות. השרה הביע שביעות רצונה מתכנון וביצוע הפרוייקט,

כמו כן הוצגו בפני השרה פרויקטים נוספים כדוגמת אולם ספורט אזורי, הרחבת היישוב אשר נחשבת למבוקשת. לאחר הסיור נפגשו השרה וראש המועצה עם חברי הקיבוץ והעלו בפניה את נושא הקצאת המים, הגדלת מכסות המים לקיבוץ והקמה של מט"ש עם מערכת השבה. בקיבוץ ציינו את העובדה כי הקיבוץ נסמך על חקלאות בלבד ללא תעשייה ולכן הגדלת המכסות והקמתו של מט"ש תסייע רבות עבורם. השרה הבטיחה כי תבחן את האפשרויות כיצד יוכל המשרד לסייע בנושא.

במהלך הביקור במרום הגליל נחשפה השרה להתנגדות התושבים למהלך הרפורמה בלולים ואמרה כי בכוונתה לקדם את הרפורמה אך יחד עם זאת להיות עם אוזן קשבת לכלל התושבים ובתוכם המתנגדים. עוד הוסיפה השרה כי במהלך התקופה הקרובה היא תיפגש עם המתנגדים לרפורמה ותשמע את דעתם. במועצה הביעו שביעות רצון מן הביקור וציינו את המגמה החיובית של השרה וצוות משרדה באשר לבקשות שהועלו ע"י התושבים וראש המועצה.  

 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
עבור לתוכן העמוד